اپیزود شماره ۳۹ کارخانه خروس نشان

صمغ درختان به عنوان اولین تنقلات جویدنی تمدن های بشری توسط توماس آدامز به یک صنعت تجاری بزرگ تبدیل شد و در ایران با تاسیس کارخانه خروس نشان به عنوان یک خوراکی مدرن در میان نسل های جوان فراگیر شد. این کارخانه که با تولید آدامس های متنوع، تبلیغات و جایزه هایش، خاطرات چندین نسل را شیرین و مزه دار کرد، با شروع دهه ۸۰ ساختمان این کارخانه توسط موسسه سوره خریداری و تبدیل به دانشکده هنر می شود...

درباره‌ی این اپیزود

صمغ درختان به عنوان اولین تنقلات جویدنی تمدن­ های بشری توسط توماس آدامز به یک صنعت تجاری بزرگ تبدیل شد و در ایران با تاسیس کارخانه خروس نشان به عنوان یک خوراکی مدرن در میان نسل های جوان فراگیر شد.

آدامس خروس نشان توسط آقای بهرهمند و آقا میرزا محبوبی در خیابان آیزنهاور – آزادی فعلی – تاسیس و تا انقلاب ۵۷ توانست یکی از گسترده­ ترین و موفق­ ترین کمپین­ های تبلیغاتی در ایران را با موسسه تبلیغاتی ایده به انجام برساند.

این کارخانه که با تولید آدامس های متنوع، تبلیغات و جایزه ­هایش، خاطرات چندین نسل را شیرین و مزه دار کرد، با شروع دهه ۸۰ ساختمان این کارخانه توسط موسسه سوره خریداری و تبدیل به دانشکده هنر می­شود.

حامیان مالی این اپیزود: برند میسویک، شرکت گردشگری دور پرواز (فلایتیو)
مالک و صاحب‌امتیاز: مجموعه‌ی زیبان
مدیر  پادکست: رامیار منوچهرزاده
نویسنده: رامیار منوچهرزاده کارگردان:نگین فیروزی
پژوهش­ گر: مرصاد مومن
دستیار پژوهش: ساجده علیپور
گویندگان متن: نگین فیروزی و وحید ناظمی
تدوین­ گر: فرزانه رضایی
ساخت و تنظیم موسیقی: محمد برزیده و آیدین انزابی‌پور
طراحی و ساخت هویت بصری پادکست: استودیو ملی
موشن‌‌گرافیک و طراحی گرافیک: نرگس فداکار

اسناد مرتبط با این اپیـزود