کشتی رافائل

اپیزود شماره ۲۱: کشتی رافائل

در سال ۱۹۶۵ میلادی برابر با ۱۳۴۴ خورشیدی، خطوط کشتیرانی ایتالیا دو کشتی سفید، مدرن و بزرگ به نام‌های رافائل و میکل آنژ رو برای سفر مابین نیویورک آمریکا و جنوای ایتالیا به آب انداختند. اما در سال ۱۹۷۶ میلادی برابر با ۱۳۵۵ خورشیدی این دو کشتی به خاطر بدهی آن زمان ایتالیا به ایران خریداری و راهی بنادر جنوبی ایران شدند و رافائل در بوشهر و میکل‌آنژ در بندر عباس پهلو گرفتند. در این شماره از پادکست رادیونیست ماجرای این دو مهاجر ایتالیایی و سرنوشتشان در ایران را می‌شنوید.
کشتی رافائل

درباره‌ی این اپیزود

خطوط کشتیرانی ایتالیا در سال ۱۹۶۵ میلادی برابر با ۱۳۴۴خورشیدی دو کشتی شبیه به‌هم و معروف به دوخواهر رو به نام‌های رافائل و میکل آنژ بعد از پروسه‌‌ای۸ ساله برای طراحی و ساخت به آب انداختند. کشتی‌هایی با طراحی‌های مدرن و خاص و حتی بزرگتر از تایتانیک بریتانیایی معروف که در مسیر مابین جنوای ایتالیا و نیویورک در حرکت بودند.
اما در سال ۱۹۷۶ میلادی برابر با ۱۳۵۵ خورشیدی این دو کشتی به خاطر بدهی آن زمان ایتالیا به ایران خریداری و رافائل به بوشهر و میکل‌آنژ به بندر عباس منتقل شدند و به عنوان خوابگاه نیروهای دریایی مورد استفاده قرار گرفتند. در این شماره از پادکست رادیونیست ماجرای این دو مهاجر ایتالیایی و سرنوشتشان در ایران را می‌شنوید.

• حامی مالی این اپیزود: آژانس تبلیغاتی اوژن

مالک و صاحب امتیاز: مجموعه‌ی زیبان
مسئولیت پادکست: رامیار منوچهرزاده
نویسندگی، کارگردانی و پژوهش: نگین فیروزی
دستیار پژوهش: گل آذین فیروزی، امیربهادر بیات
گویندگان: نگین فیروزی، محسن عباسی
تدوین صدا: فرزانه رضایی
ساخت و تنظیم موسیقی: محمد برزیده و آیدین انزابی­ پور
طراحی و ساخت هویت­ بصری: استودیو ملی
ساخت موشن: عاطفه خدابخش
گرافیک: نرگس فداکار
انتشار و پشتیبانی فضای مجازی: حسین دیده بان و محمد حدادی

اسناد مرتبط با این اپیـزود