شهربازی

اپیزود شماره‌ی ۸: شهربازی

جیغ و بازی بچه‌ها، هیجان آدرنالین سرکوب شده، فراموشی روزهای جنگ زده، جایی میان زمین و هوا، حد فاصل تلخی‌ها و شیرینی‌ها، لوناپارک ...شهربازی...اوین و خوشی‌های گم شده. این شماره پادکست رادیونیست، شــهربازی...
شهربازی

درباره‌ی این اپیزود

روزی که قرار شد شهربازی مکانی باشد برای تفریح خانوادگی اهالی تهران، به فکر کدام از اعضای جلسه می‌رسیده که روزی تهران آن‌قدر بزرگ شود و خیابان‌هایش آنقدر پر از ماشین‌های رنگ و وارنگ که جا برای تفریح در آن تنگ شود و شهربازی‌ها بروند در دل مال‌های تازه تأسیس؟ شهربازی برچیده شد تا شبکه اتوبانی تکمیل شود و ترافیک چمران کم شود و آرامش ترافیکی به محدوده اوین برگردد. تهران شهر راحت‌تری برای زندگی بشود، اما ترافیک هنوز پا بر جاست. تونل وحشت و سفینه و کشتی نوح و سینمای سه‌بعدی و آبشار و آکروجت و ترن هوایی و قالیچه پرنده و باقی خاطرات کودکی تا جوانی هم رفتند تا در جایی دیگر برپا شوند و احتمالاً هنوز جای برپاشدن را پیدا نکرده‌اند.
حالا؛
درِ شهربازی بسته است و شهر بازی خاموش؛ اما درِ رؤیا باز است. می‌توان نشست به پای روایت رادیونیست از شهربازی و سوار قطار و سفینه و ارابه و آکروجت شد و سینمای سه‌بعدی را رفت و خاطرات کودکی و جوانی را به خاطر آورد و لبخندی زد و شنیدنش را به دوستان سفارش کرد و خاطرات مشترک را مرور کرد و ساعتی، ساعاتی به شادی گذراند.

مالک و صاحب امتیاز: مجموعه‌ی زیبان
نویسنده و کارگردان: رامیار منوچهرزاده
پژوهش، گردآوری و گفت‌وگو: نگین فیروزی |معراج قنبری |شکیبا موسی‌زاده |محسن عباسی
گویندگان: محسن عباسی | نگین فیروزی
مشاور هنری: حمید بهشتی نامور
تدوین صدا: فرزانه رضایی
مشاور پژوهشی: فرزانه ابراهیم‌زاده
ساخت و تنظیم موسیقی: آیدین انزابی‌پور | محمد برزیده
طراحی و ساخت هویت بصری: استودیو ملی
ساخت گرافیک: استودیو دزنو
ساخت موشن: مسعود زراعتکار
انتشار و پشتیبانی فضای مجازی: امین بهشتی نامور

اسناد مرتبط با این اپیـزود