ایپزود شماره ۳۵ کارخانه ایران‌کاوه (ماک)

اوایل دهه ۴۰ شمسی کارخانه ایران کاوه با مدیریت اصغر قندچی و با همراهی حسین میردامادی به عنوان اولین کارخانه کامیون سازی ایران شروع به کار کرد. این کارخانه با بیش از ۲۰۰۰ کارگر به ساخت و بهینه سازی قطعات کامیون های ماک آمریکایی مناسب با شرایط آب و هوایی جاده های ایران مشغول بود. پس از وقوع انقلاب و با تصویب ملی شدن صنعت ، کارخانه ایران کاوه مصادره و به یکی از کارخانجات زیرمجموعه سایپا با نام سایپا دیزل تغییر نام داد.

درباره‌ی این اپیزود

اوایل دهه ۴۰شمسی با وقوع انقلاب سفید و سیاست‌های گسترش صنایع در ایران، کارخانه ایران‌کاوه با مدیریت اصغر قندچی و همراهی حسین میردامادی به عنوان اولین کارخانه کامیون‌سازی ایران شروع به کار کرد.

این کارخانه با بیش از ۲۰۰۰ کارگر به ساخت و بهینه‌سازی قطعات کامیون‌های ماک آمریکایی مناسب با شرایط آب و هوا و جاده‌های ایران مشغول بود.

پس از وقوع انقلاب و با تصویب ملی شدن صنایع، کارخانه ایران کاوه مصادره و به یکی از کارخانجات زیرمجموعه سایپا با نام سایپا دیزل تغییر نام داد.

اما شرکت‌های زیرمجموعه ایران کاوه با نام‌های کاو کار و نرسی با مدیریت خانواده قندچی تا امروز به فعالیت خود در زمینه خدمات پس از فروش کامیون‌های ماک ایران‌کاوه ادامه داده‌اند.

در این اپیزود فراز و فرود کارخانه ایران کاوه را می‌شنویم.

حامی مالی این اپیزود: شرکت گردشگری دور پرواز (فلایتیو)
اینستاگرام رادیونیست
مالک و صاحب‌امتیاز:
مجموعه‌ی زیبان
مدیر و نویسنده پادکست: رامیار منوچهرزاده
کارگردان: نگین فیروزی
پژوهش‌گران: گل‌آذین فیروزی، مرصاد مومن
گویندگان متن: نگین فیروزی و وحید ناظمی
تدوین‌گر: فرزانه رضایی
ساخت و تنظیم موسیقی: محمد برزیده و آیدین انزابی‌پور
طراحی و ساخت هویت بصری پادکست: استودیو ملی
موشن‌‌گرافیک و طراحی گرافیک: نرگس فداکار

اسناد مرتبط با این اپیـزود