ایپزود شماره ۳۳: فروشگاه کوروش(چادری)

فروشگاه زنجیره‌ای کوروش از اواخر دهه‌ چهل آغاز به کار کرد و تا فروردین ۱۳۵۷ با نه شعبه به کارش ادامه داد. شعبه محمودیه کوروش در ضلع شمال‌شرقی پارک‌وی با ظاهری متفاوت به کوروش چادری معروف بود، سازه‌ای که با پارچه‌ای سفید رنگ پوشیده شده بود. فعالیت فروشگاه کوروش که بعد از انقلاب به قدس تغییر نام پیدا کرد تا پیش از ساختن پل پارک‌وی ادامه داشت. داستان این شعبه از فروشگاه زنجیره‌ای کوروش رو در این اپیزود از رادیو نیست می‌شنویم.

درباره‌ی این اپیزود

فروشگاه زنجیره‌ای کوروش از اواخر دهه‌ چهل آغاز به کار کرد و تا فروردین  ۱۳۵۷ به تعداد نه شعبه رسید. فروشگاه‌های کوروش از انبارهایی مشترک تغذیه می‌شدند و تنوع اجناس زیادی داشتند از لوازم تحریر تا مبل و وسایل آشپزخانه…

اما شعبه محمودیه کوروش که در ضلع شمال‌شرقی پارک‌وی بود ظاهر متفاوتی داشت که به کوروش چادری معروف بود. سازه‌ای که با پارچه‌ای سفید رنگ پوشیده شده بود و برای اهالی اون منطقه در دهه شصت و دوره اجناس کوپنی یادآور خاطرات ویژه‌ای بود. فعالیت کوروش که بعد از انقلاب به قدس تغییر نام پیدا کرد تا پیش از ساختن پل پارک‌وی ادامه داشت.  داستان این شعبه از فروشگاه زنجیره‌ای کوروش رو از رادیو نیست می‌شنویم.

صاحب‌امتیاز: مجموعه‌ی زیبان
مدیر پادکست: رامیار منوچهرزاده
نویسنده و کارگردان: نگین فیروزی
پژوهشگر: گل‌آذین فیروزی
گویندگان متن: نگین فیروزی و وحید ناظمی
تدوین‌گر: فرزانه رضایی
ساخت و تنظیم موسیقی: محمد برزیده و آیدین انزابی‌پور
طراحی و ساخت هویت بصری پادکست: استودیو ملی
موشن‌ گرافیک و طراحی گرافیک: نرگس فداکار
انتشار و پشتیبانی شبکه‌های اجتماعی: حسین دیده‌بان و محمد حدادی

اسناد مرتبط با این اپیـزود